Strona Główna · Newsy · Galeria · Linki · Download Listopad 19 2019 16:02:41
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Gra BLS/AED
Film interaktywny
Newsy
Galeria
Linki
Download
Kontakt
Szukaj
Facebook
Dziękujemy za wsparcie:
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 818
Najnowszy Użytkownik: 777hipcio
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Abyrell
06/07/2011 17:13
Hej!

Zdrowy weekend z PCK w Auchan Rumia
SIM Wejherowo 4 listopada został zorganizowany Zdrowy weekend z Polskim Czerwonym Krzyżem w Centrum Handlowym Port Rumia! W trakcie jego realizacji, od godziny 11.00 do godziny 17.00 uczniowie Szkolnego Koła PCK wspierali grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych, działającą przy Zarządzie Rejonowym PCK w Wejherowie.
Na miejscu wykonywaliśmy pomiar ciśnienia tętniczego, przeprowadzaliśmy pokazy pierwszej pomocy i zabawy z dziećmi oraz udzielaliśmy odpowiedzi w punkcie informacyjnym. W czasie trwania akcji zbierano także pieniądze na działalność Polskiego Czerwonego Krzyża. Przez 6 godzin trwania akcji nie tylko dawałyśmy coś od siebie dla innych, ale same skorzystałyśmy z poszerzenia naszej wiedzy, świetnie się przy tym bawiąc.
Mamy nadzieję, że wiedza którą starałyśmy się przekazać tym ludziom zostanie w ich głowach i w przyszłości w razie potrzeby będą umieli z nich skorzystać.
Abyrell dnia listopad 08 2017 14:05:13
0 Komentarzy · 210 Czytań · Drukuj
Zajęcia pierwszej pomocy
SzkołaSZKOLNE KOŁO PCK

Zaprasza wszystkich chętnych, szczególnie uczniów klas gimnazjalnych, na zajęcia pozalekcyjne
MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA PIERWSZEJ POMOCY PCK

Zajęcia odbywać się będą w piątki
w godzinach od 14.10 do 15.40 w sali 214.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 września 2017r.


opiekun SK PCK - Rafał Piotrowicz
Abyrell dnia wrzesień 11 2017 17:45:00
0 Komentarzy · 209 Czytań · Drukuj
Dzień otwarty szkoły
SzkołaW pierwszy dzień wiosny, zwany również dniem wagarowicza w Gimnazjum nr 1 w Rumi miał miejsce DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY. Z tej okazji członkowie Szkolnego Koła PCK działającego w szkole przygotowali pokazy i zajęcia dla odwiedzających nas uczniów przedszkoli i szkół.

Najmłodsi goście tj. uczniowie klas przedszkolnych i klas trzecich mieli możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu zasad bezpieczeństwa i wzywania pomocy na miejscu zdarzenia oraz wykazania się umiejętnością opatrywania rany za pomocą gazy i bandaża. Zainteresowani mogli również spróbować po raz pierwszy swoich sił w RKO pod nadzorem prowadzących pokaz młodych "ratowników".

Dla uczniów klas szóstych zajęcia miały bardziej rozbudowaną formę. W trakcie ich trwania zaprezentowano sposób udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej i osobie bez czynności życiowych, a następnie ochotnicy podejmowali prób "ratowania" swoich kolegów i koleżanek oraz przeprowadzenie RKO według zaprezentowanego schematu.

Najaktywniejsi goście opuścili nasze stanowisko z prezentami w postaci balonów i cukierków i... wykonanych przez koleżanki i kolegów opatrunków ;).

Duże podziękowania z pomoc w zorganizowaniu punktu pokazowego dla Natalii Hirsz, Gabrieli Szemborowskiej, Mateusza Godlewskiego, Nikoli Miśniakiewicz, Weroniki Tajl i Dominiki Wandtke.

Galeria (link)


Abyrell dnia marzec 27 2017 21:21:00
0 Komentarzy · 334 Czytań · Drukuj
Pokaz pierwszej pomocy dla uczniów klas trzecich
Szkoła 17 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Rumi odbył się pokaz pierwszej pomocy dla rodziców, nauczycieli, dyrekcji oraz uczniów klas trzecich. Projekt został przygotowany przez: Roksanę Marcinkowską i Paulinę Chyzińską z klasy 3G, Milenę Chyzińską, Julię Bazan i Julitę Bach z klasy 1F oraz Natalię Hirsz z klasy 2 F, pod opieką pana Rafała Piotrowicza.

Do prezentacji projektu przygotowywałyśmy się od 26 września, ćwicząc, spotykając się po lekcjach i omawiając efekty naszej pracy z opiekunem. Gdy byłyśmy gotowe przedstawiłyśmy projekt przed uczniami z okazji tygodnia profilaktyki w naszej szkole. Miał on na celu przypomnieć im jak należy postępować w przypadku zagrożenia życia.

Przedstawiłyśmy cztery przypadki które omawiali na zajęciach edukacji do bezpieczeństwa w pierwszej klasie gimnazjum: Krwotok z nadgarstka, zakrztuszenie, osobę nieprzytomną oraz RKO z użyciem AED. Wielu z uczniów po raz pierwszy miała możliwość zobaczenia, jak wygląda urządzenie AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny), a już chyba wszyscy mogli wreszcie zobaczyć, jak wygląda jego użycie. Podczas prezentacji uczniowie z ciekawością słuchali co mamy do powiedzenia i pokazania. Po pokazie dwoje uczniów Kacper i Mateusz spróbowali swoich sił i wykonali resuscytacje krążeniowo oddechową z użyciem AED. Poszło im naprawdę bardzo dobrze.

Po zakończeniu pokazów przekonaliśmy się, że zostaliśmy wysłuchani zadając 20 podstawowych pytań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, zaskakująco dużo osób znało odpowiedzi na nasze pytania i zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami w postaci samodzielnie upieczonych rogalików. Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi wielu z nich w przyszłym życiu będzie wiedziało jak zachować się w razie zagrożenia.

Julia Bazan, Julita Bach, Milena Chyzińska, Paulina Chyzińska, Natalia Hirsz, Roksana Marcinkowska

Galeria (link)Abyrell dnia marzec 25 2017 10:02:00
0 Komentarzy · 275 Czytań · Drukuj
Gość na zajęciach Szkolnego Koła PCK
SzkołaSzymon Piotrowski - przewodniczący grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Wejherowie i zarazem członek Zarządu Rejonowego PCK w Wejherowie oraz Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Gdańsku był gościem na zajęciach Szkolnego Koła PCK działającego w Gimnazjum nr 1 w Rumi.

W trakcie spotkania poruszone zostały zagadnienia dotyczące bieżących działań realizowanych przez Polski Czerwony Krzyż na terenie powiatu wejherowskiego i województwa pomorskiego, dzięki czemu uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy o działalności Czerwonego Krzyża i zorientować się, w których dziedzinach wolontariatu mogli by się odnaleźć.

W trakcie zająć Pan Piotrowski przeprowadził również szkolenie z zakresu użycia AED (automatycznego defibrylatora zewnętrznego), po którym można było spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy z użyciem ćwiczebnego AED. Sami uczniowie przyznali, że o ile na początku zajęć wydawało im się, że użycie tego urządzenia będzie sprawiało im problemy, o tyle po zakończeniu szkolenia wszelkie wcześniejsze obawy okazały się być nieuzasadnione.

Spotkanie odbyło się we czwartek 16 marca 2016 r. w ramach zajęć Młodzieżowej Drużyny Pierwszej Pomocy PCK.


Abyrell dnia marzec 24 2017 10:48:42
0 Komentarzy · 252 Czytań · Drukuj
Warsztaty "Zawody przed zawodami"
SIM Wejherowo17 grudnia w Redzie odbyły się warsztaty przygotowawcze do zawodów z pierwszej pomocy, które zostały zorganizowane przez grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych z Wejherowa. W zajęciach uczestniczyły 4 uczennice z Gimnazjum nr 1 w Rumi: Wiktoria Kuchta i Paulina Chyzińska z klasy 3G oraz Nikola Miśniakiewicz i Dominika Wandtke z klasy IF. Podczas warsztatów ich uczestnicy ciężko pracowali nad rozwijaniem swojej wiedzy i doskonaleniem umiejętności. Zajęcia podzielone zostały na trzy części, między którymi mieliśmy chwile przerwy dla siebie. Na początku skupiliśmy się na przypomnieniu informacji o tym jak udzielać pierwszej pomocy w różnych przypadkach. Drugą część poświęciliśmy na zjedzenie obiadu oraz gry i zabawy integracyjne. Podczas trzeciej części mogliśmy zobaczyć jak mniej więcej wyglądają zawody z pierwszej pomocy. Wcieliliśmy się w role pozorantów a następnie ratowników. Byliśmy oceniani i uczyliśmy się na błędach. Wieczorem wróciliśmy do domu zmęczeni ale szczęśliwi. Czekamy z niecierpliwością na zawody w których będziemy mogli wykorzystać wiedzę, która zdobyłyśmy na warsztatach.

Paulina Chyzińska


Abyrell dnia grudzień 21 2016 20:21:00
0 Komentarzy · 262 Czytań · Drukuj
Spotkanie opłatkowe
Polski Czerwony KrzyżSpotkanie opłatkowe dla członków szkolnych kół i SIM PCK odbędzie się w czwartek 22 grudnia o godzinie 16:00 w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK w Wejherowie przy ul. Hallera 1a. (5 min drogi od dworca kolejowego PKP "Wejherowo"). Zapraszamy wszystkich serdecznie!
Abyrell dnia grudzień 20 2016 21:45:13
0 Komentarzy · 327 Czytań · Drukuj
XXV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

XXV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia


Szkolny etap olimpiady odbędzie się 17 listopada 2016 r. o godz. 14.10 w sali 216.
Chęć udziału w etapie szkolnym należy zgłaszać do 16 listopada 2016 r.
u opiekuna szkolnego koła PCK – p. Rafała Piotrowicza.Podczas Olimpiady sprawdzana jest wiedza i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia, a w szczególności:
a) zasad higieny osobistej i otoczenia ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia i higieny jamy ustnej,
b) zasad zdrowego żywienia,
c) znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka,
d) prawidłowego rozkładu dnia ucznia i odpowiednich form wypoczynku,
e) problematyki ochrony środowiska naturalnego,
f) profilaktyki uzależnień (od nikotyny, alkoholu i narkotyków),
g) zapobiegania chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS) i cywilizacyjnym,
h) zapobiegania urazom i wypadkom (w domu, szkole oraz w drodze),
i) zasad udzielania pierwszej pomocy,
j) podstawowych wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim.

O wyłonieniu uczniów do etapu rejonowego decyduje napisanie testu, składającego się z 20 pytań zamkniętych.
Abyrell dnia listopad 14 2016 22:15:00
0 Komentarzy · 330 Czytań · Drukuj
Warsztaty przygotowawcze
SIM WejherowoOd 30 września do 2 października 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi trwały warsztaty przygotowawcze z pierwszej pomocy zorganizowane przez grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych z Wejherowa. W zajęciach uczestniczyło siedmioro uczniów z Gimnazjum nr 1 w Rumi: Mateusz Godlewski z klasy 1d, Weronika Tajl, Marysia Falkiewicz i Dominika Wandtke z klasy If, Wiktoria Kuchta, Michał Falkiewicz i Paulina Chyzińska z klasy IIIg. Podczas tych trzech dni doskonaliliśmy swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Na zajęciach miedzy innymi nauczyliśmy się jak ratować w ciemności oraz współpracy w ratowaniu ofiar wypadków masowych, były to dla nas nowe i bardzo ciekawe doświadczenia. Podczas warsztatów integrowaliśmy się z młodymi ratownikami z innych szkół z terenu Redy i Rumi poprzez zabawy, gry i tańce. Jedną z najciekawszych gier był udział w „Bitwie o Rumię”, która nawiązywała do bitwy pod Solferino w 1859 r. Wróciliśmy z warsztatów zmęczeni lecz zadowoleni. Z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne, podobne warsztaty.

Paulina Chyzińska

Galeria (link)
Abyrell dnia październik 07 2016 19:13:00
0 Komentarzy · 350 Czytań · Drukuj
Zajęcia pozalekcyjne
SzkołaSZKOLNE KOŁO PCK

Zaprasza wszystkich chętnych, szczególnie uczniów klas pierwszych, na zajęcia pozalekcyjne
”MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA PIERWSZEJ POMOCY PCK”

Zajęcia odbywać się będą w czwartki
w godzinach od 14.00 do 16.00 w sali 216.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 września 2016 r.


opiekun SK PCK - Rafał Piotrowicz
Abyrell dnia wrzesień 15 2016 18:04:34
0 Komentarzy · 343 Czytań · Drukuj
Tydzień Profilaktyki
SzkołaW dniach 07.03.2016r. - 11.03.2016r. w Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi odbył się Tydzień Profilaktyki. Uczennice z SK PCK Patrycja Dysarz, Natalia Hirsz i Gabriela Szemborowska wraz z naszymi absolwentkami, działającymi obecnie w grupie SIM PCK Wejherowo Dagmarą Hirsz i Sarą Szemborowską przygotowały pokaz pierwszej pomocy. Młode ratowniczki zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom jak należy udzielać pierwszej pomocy w przypadku braku oddechu, stwierdzenia nieprzytomności, krwotoku, zakrztuszenia, omdlenia, epilepsji. W trakcie prowadzenia pokazu wśród widowni panował spokój i skupienie, co świadczyć może o sporym zainteresowaniu pokazami, nie brakowało także chętnych uczniów, do wzięcia udziału w sprawdzeniu swoich umiejętności.

Foto Anna Okrój: Cała galeria


Abyrell dnia marzec 22 2016 17:26:37
0 Komentarzy · 434 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie