Strona Główna · Newsy · Galeria · Linki · Download Październik 23 2016 03:15:15
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Gra BLS/AED
Film interaktywny
Newsy
Galeria
Linki
Download
Kontakt
Szukaj
Facebook
Dziękujemy za wsparcie:
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 5
Najnowszy Użytkownik: 777hipcio
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Abyrell
06/07/2011 17:13
Hej!

Warsztaty przygotowawcze
SIM WejherowoOd 30 września do 2 października 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi trwały warsztaty przygotowawcze z pierwszej pomocy zorganizowane przez grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych z Wejherowa. W zajęciach uczestniczyło siedmioro uczniów z Gimnazjum nr 1 w Rumi: Mateusz Godlewski z klasy 1d, Weronika Tajl, Marysia Falkiewicz i Dominika Wandtke z klasy If, Wiktoria Kuchta, Michał Falkiewicz i Paulina Chyzińska z klasy IIIg. Podczas tych trzech dni doskonaliliśmy swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Na zajęciach miedzy innymi nauczyliśmy się jak ratować w ciemności oraz współpracy w ratowaniu ofiar wypadków masowych, były to dla nas nowe i bardzo ciekawe doświadczenia. Podczas warsztatów integrowaliśmy się z młodymi ratownikami z innych szkół z terenu Redy i Rumi poprzez zabawy, gry i tańce. Jedną z najciekawszych gier był udział w „Bitwie o Rumię”, która nawiązywała do bitwy pod Solferino w 1859 r. Wróciliśmy z warsztatów zmęczeni lecz zadowoleni. Z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne, podobne warsztaty.

Paulina Chyzińska

Fotogaleria
Abyrell dnia październik 07 2016 19:13:00
0 Komentarzy · 2 Czytań · Drukuj
Zajęcia pozalekcyjne
SzkołaSZKOLNE KOŁO PCK

Zaprasza wszystkich chętnych, szczególnie uczniów klas pierwszych, na zajęcia pozalekcyjne
”MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA PIERWSZEJ POMOCY PCK”

Zajęcia odbywać się będą w czwartki
w godzinach od 14.00 do 16.00 w sali 216.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 września 2016 r.


opiekun SK PCK - Rafał Piotrowicz
Abyrell dnia wrzesień 15 2016 18:04:34
0 Komentarzy · 22 Czytań · Drukuj
Tydzień Profilaktyki
SzkołaW dniach 07.03.2016r. - 11.03.2016r. w Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi odbył się Tydzień Profilaktyki. Uczennice z SK PCK Patrycja Dysarz, Natalia Hirsz i Gabriela Szemborowska wraz z naszymi absolwentkami, działającymi obecnie w grupie SIM PCK Wejherowo Dagmarą Hirsz i Sarą Szemborowską przygotowały pokaz pierwszej pomocy. Młode ratowniczki zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom jak należy udzielać pierwszej pomocy w przypadku braku oddechu, stwierdzenia nieprzytomności, krwotoku, zakrztuszenia, omdlenia, epilepsji. W trakcie prowadzenia pokazu wśród widowni panował spokój i skupienie, co świadczyć może o sporym zainteresowaniu pokazami, nie brakowało także chętnych uczniów, do wzięcia udziału w sprawdzeniu swoich umiejętności.

Foto Anna Okrój: Cała galeria


Abyrell dnia marzec 22 2016 17:26:37
0 Komentarzy · 102 Czytań · Drukuj
Rejonowy etap XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu ŻyciaUczniowie Gimnazjum nr 1 w Rumi odnieśli sukces w tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż już po raz XXIV. W etapie rejonowym olimpiady II miejsce zajęła Natalia Rózga, a III miejsce Anna Paterka, uczennice klasy IIIc.

Podczas zmagań w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK w Wejherowie uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odpowiedzieli na 30 pytań m. in. z zakresu: zasad higieny osobistej i zdrowia, zasad zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, ochrony środowiska, profilaktyki uzależnień, zapobiegania chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS) i cywilizacyjnym, zapobiegania urazom i wypadkom, pierwszej pomocy, podstawowych wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim.
Patronat nad olimpiadą sprawują: Minister Edukacji Narodowej, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Instytut Żywności i Żywienia, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Krajowe Centrum ds. AIDS.

Sukcesy uczennic wiążą się z udziałem Gimnazjum nr 1 w Rumi im. ks Stanisława Ormińskiego w ministerialnym programie "Szkoła Promująca Zdrowie". Wysokie wyniki naszych uczennic w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia jedynie potwierdzają skuteczność działań prowadzonych przez nauczycieli naszego gimnazjum.

Abyrell dnia grudzień 14 2015 20:57:21
0 Komentarzy · 144 Czytań · Drukuj
Wyniki etapu szkolnego Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu ŻyciaW Gimnazjum nr 1 w Rumi, dnia 03 grudnia 2015 r. odbył się szkolny etap XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 20 pytań m. in z zakresu wiedzy dotyczącej zdrowia, higieny, ochrony środowiska, żywienia, pierwszej pomocy i ruchu czerwonokrzyskiego. W etapie szkolnym uczestniczyło trzynaścioro uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się pięć uczennic, którym gratulujemy dobrego wyniku. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych uczniów.


Imię i nazwisko, klasa – uzyskane punkty (max 20)

Agnieszka Świątek-Brzezińska, Ic – 14 pkt
Gabriela Rogiewicz, IIIc – 13 pkt
Natalia Rózga, IIIc – 13 pkt
Justyna Baboszyn, Ic – 13 pkt
Anna Paterka, IIIc – 13 pkt

Agata Czapiewska, If – 12 pkt
Mateusz Szweda, IIIc – 12pkt
Przemysław Milewski, IIIc – 11 pkt
Mateusz Malczewski, Id – 10 pkt
Oliwia Dańczyszyn, IIIc – 10 pkt
Julia Grzanecka, IIIb – 10 pkt
Grzegorz Reszka, IIIc – 9 pkt
Kacper Tokarski, IIIc – 7 pkt

Wyróżnieni uczniowie przechodzą do etapu rejonowego,
który odbędzie się 11 grudnia 2015 r. w Wejherowie. Gratulujemy!
Abyrell dnia grudzień 08 2015 21:28:57
0 Komentarzy · 153 Czytań · Drukuj
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Szkolny etap
XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
odbędzie się 3 grudnia 2015 r. o godz. 14.05 w sali 216.
Chęć udziału w etapie szkolnym należy zgłaszać do 2 grudnia 2015 r.
u opiekuna szkolnego koła PCK – p. Rafała Piotrowicza.


Podczas Olimpiady sprawdzana jest wiedza i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia, a w szczególności:
a) zasad higieny osobistej i otoczenia ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia i higieny jamy ustnej,
b) zasad zdrowego żywienia,
c) znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka,
d) prawidłowego rozkładu dnia ucznia i odpowiednich form wypoczynku,
e) problematyki ochrony środowiska naturalnego,
f) profilaktyki uzależnień (od nikotyny, alkoholu i narkotyków),
g) zapobiegania chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS) i cywilizacyjnym,
h) zapobiegania urazom i wypadkom (w domu, szkole oraz w drodze),
i) zasad udzielania pierwszej pomocy,
j) podstawowych wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim.
Abyrell dnia listopad 26 2015 20:16:03
0 Komentarzy · 169 Czytań · Drukuj
Warsztaty dla instruktorów pierwszej pomocy
Polski Czerwony KrzyżW pierwszy weekend października w I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi odbyły się warsztaty dla instruktorów pierwszej pomocy PCK. Spotkała się na nich młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Małego Trójmiasta Kaszubskiego, łącznie 38 osób, najliczniej reprezentujących takie szkoły jak: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie (Liceum Klasy Mundurowe), I Liceum Ogólnokształcące w Rumi, Gimnazjum nr 1 w Rumi oraz Gimnazjum nr 4 w Wejherowie.

W dosyć napiętym programie warsztatów znalazło się miejsce m. in na powtórzenie podstaw pierwszej pomocy, ujednolicenie sposobu oceniania uczestników kursów, planowanie działań Szkolnych Kół PCK. W trakcie zajęć uczono się również elementów ratownictwa związanego z udzielaniem pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych i wypadków masowych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu medycznego (kołnierze ortopedyczne, deska ratownicza, butla z tlenem, AED).

Warsztaty tego typu organizowane są regularnie od kilkunastu lat przy współudziale młodzieży działającej w różnych jednostkach funkcjonujących przy Oddziale Rejonowym PCK w Wejherowie. Tegoroczną edycję poprowadzili doświadczeni instruktorzy pierwszej pomocy z grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Wejherowie: Szymon Piotrowski, Karolina Data (absolwentka Gimnazjum nr 1 w Rumi) i Dominika Domagała przy wsparciu opiekunów Szkolnych Kół Pierwszej Pomocy: Anny Chwałek z I LO w Rumi, Rafała Piotrowicza z Gimnazjum nr 1 w Rumi oraz Beaty Bogaleckiej z ZSP w Redzie.

Uczniowie, którzy wzięli udział w warsztatach: Gabriela Szemborowska z klasy Id, Laura Wyszyńska z klasy Ie, Agata Czapiewska i Natalia Hirsz z klasy If, Patrycja Dysarz z klasy IIb, Paulina Chyzińska i Grażyna Dettlaff z klasy IIg. W warsztatach uczestniczyli także absolwenci Gimnazjum nr 1 w Rumi, wspomniana już Karolina Data oraz Justyna Jaworowska, Paulina Sultanyan, Paulina Kohnke, Monika Onuch, Dagmara Hirsz.

Galeria

Abyrell dnia październik 06 2015 22:24:47
0 Komentarzy · 217 Czytań · Drukuj
Młodzieżowa Drużyna Pierwszej Pomocy PCK
SzkołaRuszyły spotkania Młodzieżowej Drużyny Pierwszej Pomocy PCK działającej w ramach Szkolnego Koła PCK w Gimnazjum nr 1 w Rumi. W trakcie zajęć uczniowie m. in. realizują kurs podstawowy pierwszej pomocy oraz przygotowują się do mistrzostw i zawodów organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż i Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Zajęcia odbywają się we środy w godz. 14.05-15.40 w sali 216. Zgłaszanie chęci uczestnictwa i wszelkie pytania proszę kierować do p. Rafała Piotrowicza.
Abyrell dnia wrzesień 10 2015 21:57:00
0 Komentarzy · 172 Czytań · Drukuj
VI Powiatowe Zawody - "Edukacja dla Bezpieczeństwa"
Powiat wejherowskiI miejsce w klasyfikacji drużyn dziewcząt z gimnazjów oraz II miejsce w klasyfikacji drużyn chłopców z gimnazjów. Takimi wynikami może pochwalić się Gimnazjum nr 1 w Rumi, osiągniętymi w tegorocznej edycji Powiatowych Zawodów z edukacji dla bezpieczeństwa. Jest to największy sukces, jakim do tej pory może pochwalić się gimnazjum im. Ormińskiego na tych zawodach.
W obecnej edycji udział wzięło aż 38 szkolnych drużyn. W kategorii szkół gimnazjalnych znalazło się 12 składów dziewczęcych i 14 chłopięcych a szkoły ponadgimnazjalne reprezentowało 6 drużyn dziewcząt i 7 chłopców.

Skład osobowy drużyn reprezentujących Gimnazjum nr 1 w Rumi:
- drużyna dziewcząt: Dagmara Hirsz, Monika Onuch (III g), Sara Szemborowska (III d);
- drużyna chłopców: Paweł Flatau, Robert Szlaga, Michał Krupecki (III d).

Wyniki klasyfikacji
Fotografie z zawodów
Abyrell dnia kwiecień 28 2015 19:12:16
0 Komentarzy · 242 Czytań · Drukuj
Podziękowanie
Abyrell dnia styczeń 07 2015 20:51:44
0 Komentarzy · 245 Czytań · Drukuj
Wyniki etapu szkolnego XXIII Ogólnopolskiej Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu ŻyciaWyniki etapu szkolnego XXIII Ogólnopolskiej Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

Imię i nazwisko, klasa – uzyskane punkty (max 20)
Paulina Hebel, 3a – 14 p.
Klaudia Laskowska, 3a – 14 p.

Grzegorz Reszka, 2c – 13 p.
Gabriela Rogiewicz, 2c – 13 p.
Paulina Chyzińska, 1g – 12 p.
Wiktoria Kuchta, 1g – 12 p.
Krystian Szarafiński, 3c – 12 p.
Kacper Tokarski, 2c – 11 p.
Nicola Adamczyk, 3a – 10 p.
Anna Paterka, 2c – 10 p.
Mateusz Szweda, 2c – 10p.
Krzysztof Burghardt, 3c – 9 p.
Grażyna Dettlaff, 1g – 9 p.
Oliwia Adamczyk, 3a – 8 p.
Damian Konefke, 3a – 8 p.
Roksana Marcinkowska, 1g – 8 p.
Marta Podgajna, 3a – 8 p.
Szymon Romaniec, 2c – 5 p.

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów przechodzą do etapu rejonowego, który odbędzie się 18 grudnia 2014 r. w Wejherowie. Gratulujemy!
Abyrell dnia listopad 21 2014 13:06:00
0 Komentarzy · 293 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie