Strona Główna · Newsy · Galeria · Linki · Download Sierpień 30 2016 18:59:27
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Gra BLS/AED
Film interaktywny
Newsy
Galeria
Linki
Download
Kontakt
Szukaj
Facebook
Dziękujemy za wsparcie:
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 12
Najnowszy Użytkownik: 777hipcio
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Abyrell
06/07/2011 17:13
Hej!

Tydzień Profilaktyki
SzkołaW dniach 07.03.2016r. - 11.03.2016r. w Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi odbył się Tydzień Profilaktyki. Uczennice z SK PCK Patrycja Dysarz, Natalia Hirsz i Gabriela Szemborowska wraz z naszymi absolwentkami, działającymi obecnie w grupie SIM PCK Wejherowo Dagmarą Hirsz i Sarą Szemborowską przygotowały pokaz pierwszej pomocy. Młode ratowniczki zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom jak należy udzielać pierwszej pomocy w przypadku braku oddechu, stwierdzenia nieprzytomności, krwotoku, zakrztuszenia, omdlenia, epilepsji. W trakcie prowadzenia pokazu wśród widowni panował spokój i skupienie, co świadczyć może o sporym zainteresowaniu pokazami, nie brakowało także chętnych uczniów, do wzięcia udziału w sprawdzeniu swoich umiejętności.

Foto Anna Okrój: Cała galeria


Abyrell dnia marzec 22 2016 17:26:37
0 Komentarzy · 71 Czytań · Drukuj
Rejonowy etap XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu ŻyciaUczniowie Gimnazjum nr 1 w Rumi odnieśli sukces w tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż już po raz XXIV. W etapie rejonowym olimpiady II miejsce zajęła Natalia Rózga, a III miejsce Anna Paterka, uczennice klasy IIIc.

Podczas zmagań w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK w Wejherowie uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odpowiedzieli na 30 pytań m. in. z zakresu: zasad higieny osobistej i zdrowia, zasad zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, ochrony środowiska, profilaktyki uzależnień, zapobiegania chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS) i cywilizacyjnym, zapobiegania urazom i wypadkom, pierwszej pomocy, podstawowych wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim.
Patronat nad olimpiadą sprawują: Minister Edukacji Narodowej, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Instytut Żywności i Żywienia, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Krajowe Centrum ds. AIDS.

Sukcesy uczennic wiążą się z udziałem Gimnazjum nr 1 w Rumi im. ks Stanisława Ormińskiego w ministerialnym programie "Szkoła Promująca Zdrowie". Wysokie wyniki naszych uczennic w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia jedynie potwierdzają skuteczność działań prowadzonych przez nauczycieli naszego gimnazjum.

Abyrell dnia grudzień 14 2015 20:57:21
0 Komentarzy · 118 Czytań · Drukuj
Wyniki etapu szkolnego Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu ŻyciaW Gimnazjum nr 1 w Rumi, dnia 03 grudnia 2015 r. odbył się szkolny etap XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 20 pytań m. in z zakresu wiedzy dotyczącej zdrowia, higieny, ochrony środowiska, żywienia, pierwszej pomocy i ruchu czerwonokrzyskiego. W etapie szkolnym uczestniczyło trzynaścioro uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się pięć uczennic, którym gratulujemy dobrego wyniku. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych uczniów.


Imię i nazwisko, klasa – uzyskane punkty (max 20)

Agnieszka Świątek-Brzezińska, Ic – 14 pkt
Gabriela Rogiewicz, IIIc – 13 pkt
Natalia Rózga, IIIc – 13 pkt
Justyna Baboszyn, Ic – 13 pkt
Anna Paterka, IIIc – 13 pkt

Agata Czapiewska, If – 12 pkt
Mateusz Szweda, IIIc – 12pkt
Przemysław Milewski, IIIc – 11 pkt
Mateusz Malczewski, Id – 10 pkt
Oliwia Dańczyszyn, IIIc – 10 pkt
Julia Grzanecka, IIIb – 10 pkt
Grzegorz Reszka, IIIc – 9 pkt
Kacper Tokarski, IIIc – 7 pkt

Wyróżnieni uczniowie przechodzą do etapu rejonowego,
który odbędzie się 11 grudnia 2015 r. w Wejherowie. Gratulujemy!
Abyrell dnia grudzień 08 2015 21:28:57
0 Komentarzy · 125 Czytań · Drukuj
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Szkolny etap
XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
odbędzie się 3 grudnia 2015 r. o godz. 14.05 w sali 216.
Chęć udziału w etapie szkolnym należy zgłaszać do 2 grudnia 2015 r.
u opiekuna szkolnego koła PCK – p. Rafała Piotrowicza.


Podczas Olimpiady sprawdzana jest wiedza i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia, a w szczególności:
a) zasad higieny osobistej i otoczenia ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia i higieny jamy ustnej,
b) zasad zdrowego żywienia,
c) znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka,
d) prawidłowego rozkładu dnia ucznia i odpowiednich form wypoczynku,
e) problematyki ochrony środowiska naturalnego,
f) profilaktyki uzależnień (od nikotyny, alkoholu i narkotyków),
g) zapobiegania chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS) i cywilizacyjnym,
h) zapobiegania urazom i wypadkom (w domu, szkole oraz w drodze),
i) zasad udzielania pierwszej pomocy,
j) podstawowych wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim.
Abyrell dnia listopad 26 2015 20:16:03
0 Komentarzy · 140 Czytań · Drukuj
Warsztaty dla instruktorów pierwszej pomocy
Polski Czerwony KrzyżW pierwszy weekend października w I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi odbyły się warsztaty dla instruktorów pierwszej pomocy PCK. Spotkała się na nich młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Małego Trójmiasta Kaszubskiego, łącznie 38 osób, najliczniej reprezentujących takie szkoły jak: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie (Liceum Klasy Mundurowe), I Liceum Ogólnokształcące w Rumi, Gimnazjum nr 1 w Rumi oraz Gimnazjum nr 4 w Wejherowie.

W dosyć napiętym programie warsztatów znalazło się miejsce m. in na powtórzenie podstaw pierwszej pomocy, ujednolicenie sposobu oceniania uczestników kursów, planowanie działań Szkolnych Kół PCK. W trakcie zajęć uczono się również elementów ratownictwa związanego z udzielaniem pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych i wypadków masowych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu medycznego (kołnierze ortopedyczne, deska ratownicza, butla z tlenem, AED).

Warsztaty tego typu organizowane są regularnie od kilkunastu lat przy współudziale młodzieży działającej w różnych jednostkach funkcjonujących przy Oddziale Rejonowym PCK w Wejherowie. Tegoroczną edycję poprowadzili doświadczeni instruktorzy pierwszej pomocy z grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Wejherowie: Szymon Piotrowski, Karolina Data (absolwentka Gimnazjum nr 1 w Rumi) i Dominika Domagała przy wsparciu opiekunów Szkolnych Kół Pierwszej Pomocy: Anny Chwałek z I LO w Rumi, Rafała Piotrowicza z Gimnazjum nr 1 w Rumi oraz Beaty Bogaleckiej z ZSP w Redzie.

Uczniowie, którzy wzięli udział w warsztatach: Gabriela Szemborowska z klasy Id, Laura Wyszyńska z klasy Ie, Agata Czapiewska i Natalia Hirsz z klasy If, Patrycja Dysarz z klasy IIb, Paulina Chyzińska i Grażyna Dettlaff z klasy IIg. W warsztatach uczestniczyli także absolwenci Gimnazjum nr 1 w Rumi, wspomniana już Karolina Data oraz Justyna Jaworowska, Paulina Sultanyan, Paulina Kohnke, Monika Onuch, Dagmara Hirsz.

Galeria

Abyrell dnia październik 06 2015 22:24:47
0 Komentarzy · 184 Czytań · Drukuj
Młodzieżowa Drużyna Pierwszej Pomocy PCK
SzkołaRuszyły spotkania Młodzieżowej Drużyny Pierwszej Pomocy PCK działającej w ramach Szkolnego Koła PCK w Gimnazjum nr 1 w Rumi. W trakcie zajęć uczniowie m. in. realizują kurs podstawowy pierwszej pomocy oraz przygotowują się do mistrzostw i zawodów organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż i Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Zajęcia odbywają się we środy w godz. 14.05-15.40 w sali 216. Zgłaszanie chęci uczestnictwa i wszelkie pytania proszę kierować do p. Rafała Piotrowicza.
Abyrell dnia wrzesień 10 2015 21:57:00
0 Komentarzy · 147 Czytań · Drukuj
VI Powiatowe Zawody - "Edukacja dla Bezpieczeństwa"
Powiat wejherowskiI miejsce w klasyfikacji drużyn dziewcząt z gimnazjów oraz II miejsce w klasyfikacji drużyn chłopców z gimnazjów. Takimi wynikami może pochwalić się Gimnazjum nr 1 w Rumi, osiągniętymi w tegorocznej edycji Powiatowych Zawodów z edukacji dla bezpieczeństwa. Jest to największy sukces, jakim do tej pory może pochwalić się gimnazjum im. Ormińskiego na tych zawodach.
W obecnej edycji udział wzięło aż 38 szkolnych drużyn. W kategorii szkół gimnazjalnych znalazło się 12 składów dziewczęcych i 14 chłopięcych a szkoły ponadgimnazjalne reprezentowało 6 drużyn dziewcząt i 7 chłopców.

Skład osobowy drużyn reprezentujących Gimnazjum nr 1 w Rumi:
- drużyna dziewcząt: Dagmara Hirsz, Monika Onuch (III g), Sara Szemborowska (III d);
- drużyna chłopców: Paweł Flatau, Robert Szlaga, Michał Krupecki (III d).

Wyniki klasyfikacji
Fotografie z zawodów
Abyrell dnia kwiecień 28 2015 19:12:16
0 Komentarzy · 216 Czytań · Drukuj
Podziękowanie
Abyrell dnia styczeń 07 2015 20:51:44
0 Komentarzy · 222 Czytań · Drukuj
Wyniki etapu szkolnego XXIII Ogólnopolskiej Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu ŻyciaWyniki etapu szkolnego XXIII Ogólnopolskiej Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

Imię i nazwisko, klasa – uzyskane punkty (max 20)
Paulina Hebel, 3a – 14 p.
Klaudia Laskowska, 3a – 14 p.

Grzegorz Reszka, 2c – 13 p.
Gabriela Rogiewicz, 2c – 13 p.
Paulina Chyzińska, 1g – 12 p.
Wiktoria Kuchta, 1g – 12 p.
Krystian Szarafiński, 3c – 12 p.
Kacper Tokarski, 2c – 11 p.
Nicola Adamczyk, 3a – 10 p.
Anna Paterka, 2c – 10 p.
Mateusz Szweda, 2c – 10p.
Krzysztof Burghardt, 3c – 9 p.
Grażyna Dettlaff, 1g – 9 p.
Oliwia Adamczyk, 3a – 8 p.
Damian Konefke, 3a – 8 p.
Roksana Marcinkowska, 1g – 8 p.
Marta Podgajna, 3a – 8 p.
Szymon Romaniec, 2c – 5 p.

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów przechodzą do etapu rejonowego, który odbędzie się 18 grudnia 2014 r. w Wejherowie. Gratulujemy!
Abyrell dnia listopad 21 2014 13:06:00
0 Komentarzy · 261 Czytań · Drukuj
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu ŻyciaEtap szkolny OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA
Odbędzie się w dniu 20 listopada 2014 r. o godzinie 14.00, w sali 216.

Chęć udziału należy zgłaszać u p. Rafała Piotrowicza (s. 216)
najpóźniej do dnia 19 listopada 2014 r.

Podczas etapu szkolnego zadaniem uczestników jest rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań testowych (zarówno z jedną poprawną odpowiedzią, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz").

Szczegółowe informacje dotyczące olimpiady można uzyskać u p. Rafała Piotrowicza oraz na stronie http://www.pck.pl/.
Abyrell dnia listopad 03 2014 07:30:00
0 Komentarzy · 282 Czytań · Drukuj
Warsztaty Instruktorskie pierwszej pomocy
SIM Wejherowo W dniach 03.10-05.10 2014 w I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi odbyły się warsztaty instruktorskie dla szkół z województwa pomorskiego, na których nie zabrakło również uczniów z Gimnazjum nr 1 w Rumi. Organizatorem była grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych z Wejherowa, a głównym celem zajęć było nauczenie, jak skutecznie nauczać pierwszej pomocy.

Warsztaty zaczęły się od spraw organizacyjnych i zabaw integracyjnych, przy których nie zabrakło śmiechu i miłej atmosfery. Po odśpiewaniu tradycyjnej piosenki, która od wielu lat śpiewana jest przed każdym posiłkiem na warsztatach i obozach organizowanych przez wejherowski PCK, zjedliśmy samodzielnie przygotowaną kolację. Na zakończenie dnia odbyły się zajęcia przypominające czym jest pierwsza pomoc i dlaczego powstała. Późnym wieczorem postanowiliśmy w uroczysty sposób oddać hołd zamordowanemu na Ukrainie wysłannikowi Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. O 22.30 rozpoczęła się cisza nocna, nikt wtedy nie spodziewał się nocnego alarmu. Pomimo zmęczenia akcja ratunkowa o godzinie 3.00 w nocy wyszła niemal idealnie.

W sobotę rano, po zjedzeniu śniadania odbyły się kolejne zajęcia integracyjne w ramach nauki tradycyjnego tańca „belgijka”. W godzinach przedpołudniowych rozpoczęły się zajęcia praktyczne związane z udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, na których ekipa z Gimnazjum im. Ormińskiego poradziła sobie bardzo dobrze.

Po zjedzeniu obfitego obiadu zostaliśmy podzieleni na grupy i wzięliśmy udział w kolejnych zajęciach praktycznymi zorganizowanych na świeżym powietrzu. Następnie odbyliśmy zajęcia uczące nas nauczania pierwszej pomocy. Po kolacji zorganizowaliśmy pozorację wypadu masowego. Temat był bardzo trudny dla ratowników gdyż oprócz poszkodowanych, którym mieliśmy udzielić pomocy musieliśmy zmagać się z osobami chorymi psychicznie.

Z pośród ponad trzydziestu uczestników warsztatów wybrano siedem osób z największym doświadczeniem (w tym dwie ze Szkolnego Koła PCK w Gimnazjum nr 1 w Rumi), aby mogły pokazać reszcie, na co ich stać w roli ratownika. Na zakończenie sobotniego dnia odbyła się tak zwana „iskierka”, która podsumowała najdłuższy i najbardziej pracowity dzień warsztatów.
Ostatniego dnia, po przygotowaniu i zjedzeniu śniadania, posprzątaliśmy po sobie szkołę i pożegnaliśmy się ze smutkiem, opuszczając progi liceum.

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Rumi, którzy wzięli udział w warsztatach: Wiktoria Kuchta (IG), Nicola Adamczyk, Marta Podgajna (IIIA), Sylwana Gadziewska, Michał Krupecki, Sara Szemborowska (IIID), Dagmara Hirsz, Monika Onuch (IIIG). Wśród osób prowadzących zajęcia znaleźli się także dawni członkowie naszego Szkolnego Koła PCK: Karolina Data, Paulina Majewska i Małgorzata Dzido.

Marta Podgajna IIIA i Dagmara Hirsz IIIG
Abyrell dnia październik 09 2014 21:19:00
0 Komentarzy · 284 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie